Har du et ønske om å sette den norske vinteren på pause? Da kan vi anbefale Tenerife med sitt behagelige klima.
På denne tre-uker lange reisen får du rikelig med tid til å slappe av og mulighet til å se nærmere på den spanske øya, som med sitt behagelige klima året rundt er en meget populær destinasjon. Spesielt om vinteren tiltrekker øya seg mange langtidsreisende.
Tenerife ligger som en perle i Atlanterhavet utenfor Afrikas nordvestlige kyst og er den største av de åtte bebodde Kanariøyene, både i areal og folketall. Vi har satt sammen en reise med opphold på et 4-stjerners hotell, halvpensjon, tre utflukter og reiseleder.
Vårt hotell ligger på den nordlige delen av Tenerife ved Puerto de la Cruz, som er en av Tenerifes eldste og mest sjarmerende badebyer. Her vil man kunne nyte av den lune brisen som kommer fra Saharaørkenen, samt oppleve en unik natur som rommer alt fra det tropiske grønne til dramatiske vulkanlandskaper og nydelige strender. For de badeglade vil det være mulig med et bad i Atlanterhavet eller i et av hotellets oppvarmede bassenger. Vi bor på Hotel Alua Tenerife, som er en utmerket base for vår reise til Tenerife. Under oppholdet kan man nyte av en stor og variert buffet til frokost og middag.
Hotel Alua Tenerife 4*
Nyt livet under varmere himmelstrøk på et innbydende fire-stjerners hotell, som har en meget god beliggenhet i Tenerifes grønneste område og med vulkanen Teide i bakgrunnen. Her kan du nyte av mange gode fasiliteter og hotellet ligger nært både strand og by. Kun 250 meter unna ligger stranden Playa Jardín, og det er ca. 1,5 km til hjertet av Puerto de la Cruz. Vil du utforske øya nærmere er det kun 450 meter til busstasjonen, med forbindelser til flere deler av øya. I umiddelbar nærhet av hotellet er det flere små supermarkeder, barer og mindre butikker.
Utflukter
Reisen inkluderer tre spennende utflukter.
Vi skal selvfølgelig til nasjonalparken Las Cañadas hvor vi får oppleve Pico del Teide, som med sine 3718 meter er Spanias høyeste fjell og verdens tredje største vulkan, etterfulgt av en lunsj med lokale spesialiteter.
På vår andre tur skal vi til landsbyen Garachico, som med sin spanske idyll er et tydelig eksempel på at Tenerife er mye mer enn solfaktor og strender.
Den tredje turen går til Tenerifes hovedstad Santa Cruz og til Candelaria med de ni berømte statuene av de ni kongene som Guancherne - Kanariøyenes urbefolkning - hadde på Tenerife.